Hotel Hacienda De Cobos
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | Parkering Parkeringsservice | 24-timers service 24-timers Reception |
| Swimmingpool Udendørs pool | Mad/Drikke Restaurant | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Børnevenlig Legeområde til børn | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Hotel Hacienda De Cobos Guanajuato har udsigt over haven og har en terrasse og en sæsonåben udendørs pool. Det tilbyder Wi-Fi i offentlige områder og en parkeringsplads på stedet.
Indkvarteringen ligger inden for en 5-minutters gåtur fra byens centrum.
Hotellet serverer en gratis morgenmad dagligt. De internationale retter tilbydes på El Molino restaurant.
- Lokale seværdigheder
- Museo Palacio de los Poderes723 km
- Jardin Reforma256 km
- Museo Del Papel257 km
- Plaza de San Fernando568 km
- Artlalli587 km
- Visit to Momias of Guanjuato542 km
- Templo De Belen394 km
- Lufthavne
- Silao lufthavn30 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- Parkering
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- 24 timers vagtservice
- Bagageopbevaring
- Kaffebar
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Restaurant
- Snackbar
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Solterrasse
- Have
- Fritids-/ TV værelset
- Offentlige bad
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Parkeringsservice
- Room Service
- Husholdning
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Dagligstue
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Buksepresse
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
- Legeområde til børn
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Hotel Hacienda De Cobos?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra et Hotel Hacienda De Cobos. - ✈
Hvor langt er Silao fra Hotel Hacienda De Cobos?
Der er en 30-km afstand mellem Silao og Hotel Hacienda De Cobos. - ❓
Hvordan kommer vi til det Hotel Hacienda De Cobos fra lufthavnen?
Gæster på det Hotel Hacienda De Cobos kan anmode om en lufthavnsbus. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i Hotel Hacienda De Cobos?
Du kan parkere dit køretøj på Hotel Hacienda De Cobos ved en parkeringsplads. - ❓
Er morgenmad inkluderet i prisen for reservationen i Guanajuato hotellet?
Ja, morgenmad med kontinental er inkluderet i nogle af priserne. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med Guanajuato hotellet. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i et Hotel Hacienda De Cobos?
Den gennemsnitlige værelsespris i et Hotel Hacienda De Cobos er 52$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Hotel Hacienda De Cobos?
På Hotel Hacienda De Cobos kan gæster vælge mellem Værelse Standard til familie, Dobbeltværelse til familie og Tre mands værelse Standard. - ❓
Hvilken slags pool er der på det et Hotel Hacienda De Cobos?
Der er en sæsonåben udendørs pool på et Hotel Hacienda De Cobos.